Informační kiosky

Zoo Olomouc

pokračujte

Míslo realizace

Svatý Kopeček (Olomoucký kraj)

Investor

Regionální operační program Střední Morava

Napojení na informační systém města Olomouce

Naplánování trasy

Informace o zvířatech

Vzdělávací prvek

Fotografie z webové kamery

Přínos

Soubor tří informačních kiosků SCOUT je instalován v zoologické zahradě na Svatém Kopečku, jako informační a vzdělávací prvek pro dětské i dospělé návštěvníky. Každý kiosek je umístěný pod africkým přístřeškem, který nabízí také místo k odpočinku. Vytvořená aplikace nabízí návštěvníkům mapu ZOO, díky které si snadno naplánují trasu své obchůzky, bližší informace o jednotlivých zvířatech a také možnost jejich sponzorování.

Prostřednictvím internetu jsou kiosky nepřetržitě napojeny na jednotný informační systém města Olomouce a mohou tak poskytnout zajímavosti nejen o aktuálním dění v ZOO, ale také o městě Olomouc a jeho okolí.

Díky webové kameře si mohou návštěvníci pořídit společnou fotografii a online zaslat na emailovou adresu, jako upomínku nebo pozdrav rodině.

První kiosek je umístěný u hlavního vchodu a východu ze ZOO, druhý u vyhlídkové věže a třetí mezi pavilonem šelem, expozicí mravenečníka a výběhem pro pižmoně. Informační kiosky jsou používány denně a od instalace v roce 2010 nebylo nutné provádět jakékoli servisní zásahy.

Foto 13.7.A 019

Návštěvníci si mohou
naplánovat trasu, ale i pořídit
a odeslat fotografii

Od instalace
v roce 2010 bez
servisního zásahu

Použité technologie

  • tři informační kiosky SCOUT s vestavěnou webovou kamerou
Top