Getac nová generace


Příspěvek zveřejněn: 3.10.2014

Nová generace odolných notebooků GETAC

Je pomalu podzim a společně s ním i nová generace špičkové odolné počítačové techniky od výrobce Getac. Ti čekali několik generací procesorů, než přišel Intel s dostatečným zvýšením výkonu bez zvýšených nároků na spotřebu. Právě onou je Haswell Fresh. Díky velmi pozitivním ohlasům u tabletu F110 kde je také použit plnohodnotný procesor z této řady se Getac rozhodl k aktualizaci svých stávajících sestav a představuje nám nové generace svých notebooků B300, S400, X500 a X500 X500 mobile server. Výpočetní výkon všech těchto produktů se téměř zdvojnásobil a díky lepší optimalizaci se také výrazně zvýšila jejich doba běhu na baterie. U všech sestav je pak samozřejmostí také aktualizace všeho volitelného vybavení, od GPS až po dokovací stanici do mobilních prostředků. Pojďme se tedy na jednotlivé modely podívat blíže.

B300

Vlajková loď Getacu a několikrát oceněný stroj, který bývá označován jako „ten nejlepší“, to je B300, nekompromisní odolnost v podobě magnéziového šasi spojeného s fanless konstrukcí, utěsněnou až na standard IP65, to vše spojeno s certifikací MIL-STD-810G a MIL-STD-461F dává dohromady obraz prakticky nezničitelného společníka do terénu. Právě na tato nasazení se B300 hodí nejvíce, díky dvou hot-swap bateriím může běžet prakticky bez přestávky a na plné nabití je schopen při optimálním provozu dosáhnout neuvěřitelných 30 hodin běhu na jedno nabití. Což je ve spojení s displejem čitelným na slunci a provozní teplotou od -29°C jasným obrazem tohoto pomocníka s úhlopříčkou 13.3“. Třešničkou na dortu je pak 5-ti letá plná záruka na toto zařízení.

S400

Ne každý samozřejmě bude s notebookem pobíhat po ledových pláních Aljašky a kontrolovat ropné vrty. Pro
účely běžné denní potřeby v průmyslu je určen právě semi-rugged notebook S400. Ten je pro svůj úkol dobře vybaven a to jak po stránce odolnosti svého magnéziového šasi, tak i po stránce vysokého výkonu podpořeného o možnost mít grafickou kartu GeForce. Hlavním úkolem je tedy pracovní nasazení a konektivita, v těchto ohledech využívá naplno svého 14“ displeje čitelného na slunci a komplexního komunikačního rozhraní 4Gm WiFi, Bluetooth, GOBI aj. Hlavním zaměřením je také mobilita, tedy možnost dokovat ve vozidle i v kanceláři a asistovat tak pracovníkům v provozu být jak mobilní, tak mít i dobře vybavené pracoviště. Notebook opět splňuje náročný standard MIL-STD-810G.

X500

Tento model je speciálně určen pro ty, kteří potřebují nejen odolnost, ale také vysoký výkon a grafickou věrnost. Díky svému 15.6“ velkému displeji, který disponuje HD rozlišením 1080p je tento stroj jasným spojencem všech architektů, stavbyvedoucích a dalších lidí pracujících v těžkém prostředí nebo terénu s mapami, plány a projekčními programy. Díky nekompromisnímu výkonu a plné vybavenosti je tento počítač připraven pro jakoukoli práci. Krom standardních úprav je též možné objednat toto PC s military konektory, které umožňují kryté spojení s periferiemi bez porušení krytí notebooku jako celku. Jako takový je spojením odolnosti a výkonu a spojuje v sobě vlastnosti B300 i S400 k dosažení maximální flexibility, kde obětuje část své výdrže baterie na vysoký výkon, ale zachovává si odolnost proti okolnímu prostředí a zároveň se nebrání větší obrazovce a zpracování multimédií a dat, kde B300 toto obětuje kompaktním rozměrům. Počítač splňuje jak krytí IP65, tak MIL-STD a provoz v mínusových teplotách.

X500 Server

Když potřebujete v terénu spárovat několik zařízení, ne vždy je možné přistavit vůz s klimatizovanou serverovnou, nebo se stabilně připojit k internetu. Právě proto je zde X500 server, má výběr z nejsilnějších procesorů a zároveň poskytuje možnost využít RAID pole v rozšířeném šasi. Díky vysoké konektivitě je možné řešit jak Tethering tak přímé síťování zařízení a je tak opravdovým a plnohodnotným serverem, přičemž si zachovává svou mobilitu a užitnou hodnotu, včetně plné kompatibility s přídavnými zařízeními pro model X500. To vše opět podtrženo 5-ti letou zárukou a řadou certifikací a ocenění armádních i civilních složek po celém světě.

V případě zájmu o bližší informace se můžete obrátit na naše obchodní zástupce obchod@autocont-ipc.cz

Top