Jak správně dezinfikovat průmyslová zařízení během koronavirové krize


Příspěvek zveřejněn: 26.5.2020

Šíření nového typu koronaviru SARS-CoV-2 nutí každého, nejen jednotlivce, ale i firmy a organizace, aby přehodnotili každodenní návyky. Počínaje osobní hygienou a pečlivějším domácím úklidem, až po dezinfekci veřejných prostor, kde se pohybuje větší množství lidí. Nikdy nebylo důležitější udržovat vše, včetně hardwaru, sanitárně čisté. Přesto, že se nemoc COVID-19 šíří primárně přenosem z osoby na osobu, je zde také riziko přenosu po manipulaci s kontaminovaným povrchem či předmětem a následným dotýkáním se vlastních úst, nosu či protíraní si očí.
Čištění a dezinfikování je sice klíčové, ale je také důležité dodržet náležité postupy při čištění vašich průmyslových počítačů s dotykovými obrazovkami či odolných tabletů, abyste je nedopatřením nepoškodili. Sepsali jsme pro vás pár užitečných rad, jak takové produkty čistit a kterými přípravky je to bezpečné. Čištění a dezinfikování jsou dva podstatné kroky, které chrání pracovníky a návštěvníky před nákazou a dalším šířením virových onemocnění.

PDF s instrukcemi ke stažení zde:

Příprava

1ldpi

1. Než začnete zařízení čistit, ujistěte se, že není žádným způsobem připojeno k napájení.

2ldpi

2. U přenosných zařízení zkontrolujte, zda jsou veškeré vstupní a výstupní porty zaslepeny a kryt baterie je řádně zacvaknut.

3ldpi

3. Doporučujeme k čištění použít kvalitní papírové ubrousky nebo hadřík z mikrovlákna, který lze navlhčit a nezanechává po sobě vlákna.

4ldpi

4. Pomocí rozprašovače naneste jemnou vrstvu – doporučujeme použit 70% Isopropylalkohol. Vyhněte se používání vysoce koncetrovaného alkoholu (více než 70 %), neředěných roztoků nebo amoniakových řešení, jelikož ty by mohly poškodit barvu nebo lak zařízení.

5ldpi

5. Pro eliminaci kontaminace používejte při čištění silikonové rukavice a ochrannou masku. Nezapomeňte si také pokaždé, před a po nošení rukavic, umýt ruce.

Dezinfekce a čištění

1. Nastříkejte dezinfekci na zařízení ze všech stran (má-li zařízení IP65 krytí) a pomocí papírového ubrousku (hadříku) jej pečlivě otřete, obzvláště v záhybech a rozích.

6ldpi

2. Nenechte tekutinu vtéct do vnitřní části zařízení. Taktéž nepoužívejte použité papírové ubrousky pro další zařízení, pro zabránění případné kontaminace.

7ldpi

3. Zařízení nechte před opětovným použitím odstát přibližně 30 minut, odpaří se tak zbytky nanesené dezinfekce.

8ldpi

4. Zlikvidujte použitou roušku, papírové ubrousky a rukavice. Ideálně do k tomu vyhrazenému kontejneru.

9ldpi

Jestli vám některé z uvedených informací nejsou jasné nebo potřebujete poradit jak nejlépe dezinfikovat vaše zařízení, prosím kontaktujte nás.

Top