Průmyslový IoT kit UNO-220 pro Raspberry Pi 4


Příspěvek zveřejněn: 26.6.2020

Společnost Advantech, přední poskytovatel průmyslových embedded řešení, v květnu tohoto roku oznámila svůj nový IoT kit UNO-220, který je stvořen pro práci s jednodeskovým počítačem Raspberry Pi.

V souladu s technologickými trendy IoT je Advantech UNO-220 navržen speciálně pro zákazníky, kteří rádi využívají pro vývoj jedinečných IoT aplikací jednodeskové počítače Raspberry Pi. Díky micro SD kartě s operačním systémem Raspbian a Raspberry Pi HAT I/O rozšiřující desce, transformuje průmyslové šasi UNO-220 obyčejné Raspberry Pi 4 na inteligentní průmyslovou IoT bránu vybavenou přídavným RS-232/485 rozhraním, GPIO a RTC baterií pro udržení reálného času. Přestože je UNO-220 dodáván bez samotného Raspberry Pi, předem připravené montážní otvory a doprovodné upevňovací šrouby zajišťují jeho snadnou montáž bez nutnosti použití speciálních nástrojů nebo technických znalostí. Pro vývojáře poskytuje průmyslová IoT brána UNO-220 ideální a odolné řešení založené na levném a univerzálním Raspberry Pi. To se tak stává vhodným pro rychlé prototypování a hromadné nasazení i v průmyslu.

Průmyslové šasi dělá z Raspberry Pi jedinečné IoT řešení

Šasi je vybaveno Raspberry Pi HAT I/O rozšiřující deskou pro snadnou instalaci samotného zařízení Raspberry Pi SBC. Hliníkové krytí je navrženo tak, aby lépe odvádělo teplo a chránilo základní desku před elektrostatickými výboji. Veškeré systémové porty jsou navíc snadno přístupné, bez nutnosti oddělávání celého krytí, což zajišťuje snadnou konfiguraci a údržbu hardwaru.

Instalace na DIN lištu

instalace na DIN listu

Instalace na stojan

Co je Raspberry Pi HAT?
 • HAT znamená Hardware Attached on Top
  (deska se připevňuje nahoru bez nutnosti pájení)
 • Přes přídavné moduly lze rozšířit možnosti RPi SBC
  (senzory, LED diody, kombinace s mikrokontroléry, LCD atd.)

RPi HAT s funkcí Plug-and-Play pro jednoduché a rychlé nasazení

Integrovaná RPi HAT I/O deska nabízí plug-and-play kompatibilitu s počítačem Raspberry Pi 4 (bez nutnosti pájení) a zahrnuje RTC baterii společně s čtyřmi dalšími GPIO a jedním sériovým portem RS-232/485 pro připojení externích zařízení, senzorů nebo různých řadičů. Možnost připojit přes GPIO konektor do RPi různý hardware, otevírá zákazníkům možnost nakonfigurovat systém podle specifických požadavků, jež konkrétní aplikace zrovna vyžaduje. RTC baterie zajistí, že konfigurace zařízení a nastavení času zůstanou zachovány, i když je systém vypnutý. 

Interní 8 GB micro SD karta s operačním systémem Raspbian

Jednodeskové počítače Raspberry Pi fungují v open-source ekosystému a obvykle běží na sadě open-source softwaru, která zahrnuje operační sytém Raspbian®. Šasi UNO-220 je z toho důvodu vybaveno interní microSD kartou o kapacitě 8 GB a předinstalovaným obrazem tohoto OS. Díky předinstalovanému OS je schopno RPi SBC snadno identifiktovat systém UNO-220 a automaticky nakonfigurovat GPIO porty a ovladače, což desce umožňuje využívat Raspbian® a související software. Celkově lze říci, že díky inovativním prvkům a designu připravenému pro Raspberry Pi je UNO-220 cenově výhodnou průmyslovou IoT bránou pro rychlý vývoj a snadné využití v různých IoT řešeních.

Vlastnosti:

 • Průmyslové hliníkové šasi s ESD ochranou a zlepšeným odvodem tepla
 • 4 x GPIO a 1 x RS-232/485
 • 8 GB microSD karta s předinstalovaným systémem Raspbian a s potřebnými ovladači
 • Provozní teplota 0 až 50 °C
 • Možnost montáže na zeď, držák nebo DIN lištu
Top