Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o.

pokračujte

O investorovi

Hyundai Motor Manufacturing Czech s.r.o. (dále jen HMMC) je společnost se sídlem v Nižních Lhotách, která byla založena 7. července 2006 a působí v průmyslové zóně Nošovice na ploše o rozloze 200 hektarů. 100% vlastníkem firmy je jihokorejská společnost Hyundai Motor Company. Jedná se o první výrobní závod Hyundai v Evropě. Další tři závody má Hyundai v Koreji a Číně, dva v Indii a po jednom v USA , Turecku, Rusku a v roce 2011 byla zahájena výstavba závodu v Brazílii. Základní části výroby v HMMC tvoří lisovna, svařovna, lakovna, finální montážní hala a výroba převodovek. HMMC vyrábí v Nošovicích modely Hyundai i30, Hyundai i30 kombi, Hyundai i30 třídveřový, Hyundai ix20, Hyundai ix35 a Hyundai Tucson, které byly vyvinuty speciálně pro evropský trh v Technickém centru Hyundai v německém Rüsselsheimu.

Inovace více než 100 pracovišť

Odolnost vůči vibracím
a možným nárazům

Běh vlastního MES systému
v režimu 24/7

hyundai

Cíl projektu

Investor se rozhodl inovovat MES systém v rámci výrobních linek a součástí procesu bylo nutno obměnit všechny řídící počítače. Vzhledem k tomu, že v rámci výroby (Assembly hall) jsou řídící PC využívány k různým účelům (vizualizace výrobních obrazovek, Siemens systémy, uživatelské stanoviště, atd.), rozhodl se investor sjednotit vše do jednoho standardu a vybavit veškerá stanoviště univerzálním systémem, který bude určen pro provoz 24/7, s dostatečným výkonem, a který bude vybaven všemi potřebnými vstupy a výstupy. Systém musí být bezúdržbový, disponovat malými fyzickými rozměry a variabilitou montáže.

Řešení

Navrhli jsme několik možných řešení a po otestování několika systémů se investor rozhodl pro plně pasivně chlazený vestavný počítač řady ARK známého výrobce, mezinárodní společnosti Advantech, kterou naše společnost v ČR zastupuje. Model ARK-1550 umožňuje duální připojení do ethernetu a připojení až 3 nezávislých displejů. Zajímavým přínosem je také vybavení PC 8bitovým GPIO, což je univerzální I/O rozhraní pro systémové integrátory. Montáž PC na DIN lištu, potažmo na VESA rozhraní, zajišťuje, že systém veliký 223 x 46,6 x 133 mm bude možno umístit v podstatě kdekoli bude potřeba.

Přínos

Implementací tohoto řešení získává investor HMMC moderní bezúdržbové PC pro běh vlastního MES systému a to v režimu 24/7, při zachování velmi nízké spotřeby, bez nutnosti administrovat systém na místě. To je důležité, protože v celkovém počtu se jedná o více než 100 pracovišť. Velkou výhodou je otevřenost platformy a možnost v případě nutnosti v budoucnu upgradovat HW (procesor, paměti, disk, atd.). Vzhledem k umístění PC v blízkosti linek a na výrobní hale, je velkou výhodou rovněž odolnost vůči vibracím a možným nárazům.

Použité technologie

  • 112 kusů embedded PC ARK-1550 v zákaznické konfiguraci
  • OS Microsoft Windows 7/8

Zachování velmi nízké spotřeby, bez nutnosti administrovat
systém na místě.

Top